Oscar winnaars 2018

ItsRobin Persoonlijk Leave a Comment

Terwijl het grootste deel van Nederland in dromenland was vonden de 90ste Oscar uitreikingen plaats. Het begon met een openingspraatje van de host: Jimmy Kimmel (televisiepresentator en komiek). Hij bespreekt een paar maatschappelijke issues, zoals: #metoo en over 21 maart wanneer er geprotesteerd gaat worden tegen wapens.

Alle genomineerden staan onder de categorie. Dikgedrukt is de winnaar van de categorie. Schuin is wat ik hoopte/gunde (side note: ik heb niet alle films gezien). De categorieën staan op willekeurige volgorde.
De Oscar winnaars 2018:

Best Film:

  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Acteur

  • Timothee Chalamet – Call Me By Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Gary Oldman – Darkest Hour
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

Beste Actrice

  • Sally Hawkins- The Shape of Water
  • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post

Beste Regie

  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Jordan Peele – Get Out

Beste Vrouwelijke Bijrol

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney –  I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

Beste Mannelijke Bijrol

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins – The Shape of Water
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
  • Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Camerawerk

  • Blade Runner 2049 (Roger Deakins)
  • Darkest Hour (Bruno Delbonnel)
  • Dunkirk (Hoyte van Hoytema)
  • Mudbound (Rachel Morrison)
  • The Shape of Water (Dan Laustsen)

Beste Documentaire

  • Abacus: Small Enough to Jail – Steve James, Mark Mitten and Julie Goldman
  • Faces Places – Agnes Varda, JR and Rosalie Varda
  • Icarus –  Bryan Fogel and Dan Cogan
  • Last Men in Aleppo – Feras Fayyad, Kareem Abeed and Soren Steen Jespersen
  • Strong Island – Yance Ford and Joslyn Barnes

Beste Productie Ontwerp

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

Best script (aangepast)

  • Call me by your name – James Ivory
  • The Disaster Artist – Scott Neustadter & Michael H. Weber
  • Logan – Scott Frank & James Mangold and Michael Green
  • Molly’s game – Aaron Sorkin
  • Mudbound – Virgil Williams and Dee Rees

Best script (origineel)

  • The Big Sick – Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
  • Get Out – Jordan Peele
  • Lady Bird – Greta Gerwin
  • The Shape of Water – Guillermo del Toro & Vanessa Taylor
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri – Martin McDonagh

Beste buitenlandse Film

  • A Fantastic Woman
  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square

Beste Kostuumontwerp

  • Beauty and the Beast (Jacqueline Durran)
  • Darkest Hour (Jacqueline Durran)
  • Phantom Thread (Mark Bridges)
  • The Shape of Water (Luis Sequeira)
  • Victoria & Abdul (Consolata Boyle)

Beste Geluid

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

Beste Geluidseffecten

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

Beste Korte Animatiefilm

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

Beste Animatiefilm

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

Beste Korte Film

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

Beste korte documentaire

  • Edith+Eddie
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stops

Beste Originele Muziek

  • Dunkirk (Hans Zimmer)
  • Phantom Thread (Jonny Greenwood)
  • The Shape of Water (Alexandre Desplat)
  • Star Wars: The Last Jedi (John Williams)
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Carter Burwell)

Beste Visuele Effecten

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

Beste Montage

  • Baby Driver (Jonathan Amos & Paul Machliss)
  • Dunkirk (Lee Smith)
  • I, Tonya (Tatiana S. Riegel)
  • The Shape of Water (Sidney Wolinsky)
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Jon Gregory)

Beste Make-up en Haarstijl

  • Darkest Hour
  • Victoria & Abdul
  • Wonder

Beste Originele Nummer

  • Mighty River (Mudbound)
  • The Mystery of Love (Call Me by Your Name)
  • Remember Me (Coco)
  • Stand Up for Something (Marshall)
  • This Is Me (The Greatest Showman)

Ben jij het eens met de Oscar winnaars van 2018? Ik ben benieuwd naar jouw mening!

Blijf op de hoogte en volg mij via: Instagram - Pinterest - Feedly - Facebook - Twitter

Geef een reactie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.